Lajmi i fundit

Aksident në Tiranë, makina përplas fëmijën 10 vjeç

Dy elbasanllinj tmerrohen në Kuçovë, 32-vjeçari iu turret me sëpatë, ndërhyn Policia

Dy elbasanllinj tmerrohen në Kuçovë, 32-vjeçari iu turret me sëpatë, ndërhyn Policia

11:42, 17/04/2021
A+ Aa A-

Dy të rinj nga Elbasani kanë parë tmerrin me sy nga brenda makinës së tyre kur një sëpatë iu ka vrëngëllyer përpara fytyrës dhe ka goditur mbi xhamin e përparmë.

Sulmi ndodhi në fshatin Magjatë të Kuçovës dhe fatmirësisht, S.Sh 24 vjeç dhe K.rr 20 vjeç arritën t’ia mbathnin në kohë për të shpëtuar kokën.

I tmerrshmi me sëpatë që nuk dihet për ç’arsye ishte tërbuar ndaj tyre sa t’u turrej për t’i vrarë me sëpatë ishte M.L, 32 vjeç, banor i fshatit Magjatë.

Policia e Kuçës njoftoi se e arrestoi sulmuesin 32-vjeçar dhe tregoi se ndaj tij rëndojnë tashmë d yakuza”” “Arrestimi i M.L u bë pasi në fshatin Magjatë ka kanosur me sëpatë si dhe u ka thyer xhamin e mjetit, shtetasve S.Sh., 24 vjeç dhe K.Rr., 20 vjeç, të dy banues në Elbasan. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Shkatërrim i pronës” dhe “Kanosja”.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 17/04/2021 17:27

Ne pergjithesi njerezit me makina zene trotuaret,bllokojne rrugen dhe bejne dhe si te forte.Do t’ja kene sjelle shpirtin ne maje te hundes qe derziu i ka sulmuar me sopate.Thuani Shyqyr qe nuk ka pasur arme

Shto koment

Denonco