Arrestohet 70-vjeçari/ Dhunoi partneren e më pas u arratis drejt Shqipërisë

Arrestohet 70-vjeçari/ Dhunoi partneren e më pas u arratis drejt Shqipërisë

10:27, 15/04/2021
A+ Aa A-

Një 70-vjeçar është vendosur në arrest shtëpie nga Karabinierët në Matera, Itali, i akuzuar për dhunë në familje.

Burrit i është vendosur një “byzylyk elektronik” për ta parandaluar atë që të shkelë përsëri vendimin e gjyqtarit, shkruan Ora News.

Kjo masë ekstreme është marrë pasi janarin e kaluar, partnerja e tij kishte kërkuar ndërhyrjen e policisë pasi po dhunohen ndërsa burri përfundoi në arrest shtëpiak, një masë që ai e kishte shkelur për t’u kthyer në shtëpinë ku jetonte dhe të kërcënonte gruan.

Nga frika e një arrestimi të ri, ai ishte arrestuar drejt Shqipërisë por sapo u kthye në Itali u vu sërish në pranaga, shkruajnë mediat italiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco