Tërmeti trondit Shqipërinë, ja qytetet ku u ndje më shumë

Tërmeti trondit Shqipërinë, ja qytetet ku u ndje më shumë

19:45, 04/03/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë të lartë ka tronditur këtë mbrëmje disa nga qytetet e Shqipërisë.

Raportimet e para janë se tërmeti është ndjerë në qytetin e Fierit, por edhe në qytete si Durrësi dhe Korça.

Epiqendra e tërmetit është Larisa të Greqisë, 17 km në në jugperëndim të Elenoussas, në të njëjtën zonë ku goditi edhe dje. 

Me magnitude 6.0 ballë

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Albi04/03/2021 20:07

  Na paska rene termet ne Larisa dhe qenka ndier ne Fier dhe Durrës por edhe ne Korçe. I bie qe Fieri eshte me afer Larises se sa Korça

  Shto koment

  Denonco