FOTO/ Vodhi ekskavatorin në Itali dhe u nis për në Shqipëri, policia italiane arreston shqiptarin

FOTO/ Vodhi ekskavatorin në Itali dhe u nis për në Shqipëri, policia italiane arreston shqiptarin

19:42, 04/03/2021
A+ Aa A-

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi ai udhëtonte për në Bari me një ekskavator të vjedhur në Milano.

Sipas raportimeve, mjeti i tonazhit të rëndë ishte vendosur në një kamion.

Pa denoncimit, Polstrada e Macerata këtë mëngjes mori alarmin nga salla e operacioneve në Pescara dhe filloi kërkimi për një kamion që udhëtonte nga Milano dhe mbante një ekskavator të madh të vjedhur.

Agjentët filluan të kërkonin kamionin dhe përgjuan transportuesin në zonën industriale të Civitanova. Aty mbaroi udhëtimi i shoferit, një shqiptar, i cili ishte drejtuar për në Shqipëri ku të kalonte me traget përmes Adriatikut./ Panorama/ 

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Fuck you all 04/03/2021 20:52

  What an idiot

  Emri04/03/2021 20:33

  Sa idjot mvjen keq per rimorkjon e ka shtrembru

  Shto koment

  Denonco