Aksident në minierën e Bulqizës, plagoset minatori

Aksident në minierën e Bulqizës, plagoset minatori

10:07, 04/03/2021
A+ Aa A-

Nuk ndalen aksidentet në minierën e Bulqizës. Një minator ka rënë nga furneli në nivelin e 18 të galerisë.

Bëhet fjalë për Ylli. Gjura rreth 47 vjeç, i cili ka pësuar lëndime në kokë dhe trup, por është jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja vjen vetëm tre ditë pasi një minator 55-vjeçar mbeti i plagosur rëndë duke punuar në një galeri.

Pak ditë më parë tre vajza mbetën jetime në Bulqizë, pasi babai 49-vjeçar humbi jetën nëntokë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco