‘Kemi humbur rrugën’/ Policia ndalon çiftin e dyshimtë të burrave, shqiptari rezulton se ishte ….

‘Kemi humbur rrugën’/ Policia ndalon çiftin e dyshimtë të burrave, shqiptari rezulton se ishte ….

18:14, 03/03/2021
A+ Aa A-

Një patrullë nga stacioni i policisë në Villa Opicina në Itali pikasi një makinë që po ecte me shpejtësi shumë të ngadalë në një destinacion rrugor të largët. Për këtë arsye, policia vendosi ta ndalojë dhe të ushtrojë një kontroll.

Brenda saj ishin dy burra, një shtetas shqiptar dhe një rumun, të cilët i thanë policisë se ishin drejtuar për në Francë, por që kishin humbur.  Shqiptari, i sapomartuar, njoftoi se po shkonte në Lyon në kërkim të fatit, ndërsa shoku i tij thjesht ishte ofruar ta shoqëronte.

Çifti i çuditshëm nuk i bindën karabinierët, të cilët i shoqëruan të dy në selinë e policisë për hetime të mëtejshme nga të cilat doli se shqiptari, falë martesës në shtëpi, mori mbiemrin e gruas, duke marrë kështu një identitet të ri dhe për pasojë dokumentet e reja. Me gjeneralitetet “e vjetra”, rezulton i përjashtuar nga Territori Kombëtar italian për tre vite pas një dënimi për trafik droge.

Pasi ishte i sigurt për identitetin e tij, karabinierët e Villa Opicina e shpallën atë të arrestuar për hyrjen e paligjshme në Itali. Ai u gjykua me një rit të drejtpërdrejtë dhe përsëri u depërtua.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco