Berat/ Drejtori i shkollës vdiq nga Covid, mësues dhe nxënës rezultojnë të infektuar

Berat/ Drejtori i shkollës vdiq nga Covid, mësues dhe nxënës rezultojnë të infektuar

20:55, 02/03/2021
A+ Aa A-

Në Berat janë shënuar 23 raste me koronavirus, ku të infektuar rezultojnë se janë mësues, nxënës dhe punonjës në një fasonerie në 24 orët e fundit.

Sipas burimeve për mediat, pesë të infektuar, pra 2 mësuese dhe 3 nxënës janë zbuluar në shkollën 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz, ku dje humbi jetën drejtori i këtij institucioni Gëzim Shkoza.

Nga tamponët që janë bërë në këtë shkollë u zbuluan të infektuar mësues dhe nxënës që tani janë karantinuar./ abcnews/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco