Humb betejën me COVID-19 edhe bashkëshortja e mjekut Shqerra

Humb betejën me COVID-19 edhe bashkëshortja e mjekut Shqerra

09:15, 01/03/2021
A+ Aa A-

Pa kaluar ende 3 javë nga vdekja e neuropsikiatrit të Elbasanit, Hyqmet Shqerra, koronavirusi i ka marrë jetën edhe bashkëshortes së tij.

Hyqmet Shqerra vdiq në spital në 11 shkurt të këtij viti nga Covid 19 në moshën 81-vjeçare, ndërsa dje ka ndërruar jetë edhe gruaja e tij. Ka qenë djali i mjekut që ka ndarë me të gjithë miqtë lajmin e hidhur.

MESAZHI I DJALIT

Lamtumire mama.Tani je afer burrit tend te jetes qe aq shume e ke dashur dhe respektuar. Dashuri idilike e juaja. Nuk mundet te rrinit te ndare per shume kohe.

Me keni lene uraten te dy dhe do te me mbroni e drejtoni nga lart duke qene engjejt e mi mbrojtes.

Premtoj qe do ndjek gjurmet tuaja e do mbaj lart emrin e babait dhe te mamase siç me keni edukuar ju me dashuri me pune me respekt me fisnikeri me ndershmeri me perulesi e me vete permbajtje.

Ju qofte dheu i lehte te dyve!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco