Befasia/ Policia arreston 21 vjeçarin shqiptar, por ja çfarë gjeti në banesën e tij

Befasia/ Policia arreston 21 vjeçarin shqiptar, por ja çfarë gjeti në banesën e tij

19:46, 26/02/2021
A+ Aa A-

Hapja e dhunshme e derës së banesës befasoi një pesë-vjeçar i cili po luante në tapetin e banesës me lodrat e tij.

Sidoqoftë, policia u befasua gjithashtu, e cila po kryente një kërkim për trafikun e drogës dhe natyrisht nuk priste të gjente një fëmijë të vetëm brenda ndërtesës.

Operacioni nisi javën e kaluar, kur policia nga Nën-Drejtoria e Patrullës së Athinës mblodhi informacion në lidhje me një 21-vjeçar shqiptar, i cili po trafikonte kokainë, me qendër të Patissia.

Për disa ditë ata monitoruan lëvizjet dhe itineraret e tij dhe zbuluan se ai kishte një itinerar të fiksuar nga një ndërtesë apartamentesh në rrugën “Knossos”, shumë afër sheshit.

Kështu, kur të hënën e kaluar pasdite e panë përsëri duke dalë nga ndërtesa e apartamenteve në rrugën Knossos, në drejtim të Sheshit Kalliga, ata e ndaluan për një kontroll dhe gjetën në xhepat e tij pako me kokainë, me peshë 22 gram.

Ai deklaroi si rezidencën e tij një apartament në katin e katërt të ndërtesës, ku jeton një moldave 20-vjeçare, me të cilën ai ka një lidhje dhe djalin e saj të vetëm pesë-vjeçar.

Pas kësaj, policia bëri një kontroll në banesë dhe kështu përfundoi në një moment të vështirë përpara fëmijës që mbeti i vetëm në shtëpi.

Gjatë hetimit që pasoi, dhe pasi pesë vjeçari iu dorëzua gjyshes së tij, policia zbuloi 265 gram kokainë, 12.5 gram kanabis të fshehur në vende të ndryshme në banesë, pesë celularë dhe 1,300 euro.

Sidoqoftë, befasia edhe më e madhe ishte kur ata hetuan peshoren elektronike i përdorur nga trafikanti. Ishte “makina e artë” me të cilën po luante pesë-vjeçari kur hynë në apartament!

21-vjeçari shqiptar u dërgua në Prokurori, ndërsa kërkohet edhe e dashura e tij 20 vjeçare nga Moldavia.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco