Fëmijët po infektohen në masë me Covid, mjekja: Ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares

Fëmijët po infektohen në masë me Covid, mjekja: Ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares

11:32, 26/02/2021
A+ Aa A-

Numri i të infektuarve në vendin tonë po rritet në mënyrë të frikshme, por ajo që vihet re është se po preken edhe të miturit.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, mjekja Lida Shosha ka bërë thirrje që të tregohet mjaft kujdes edhe ndaj fëmijëve, pasi janë po aq të rrezikuar nga virusi sa të rriturit.

Mjekja ka publikuar rezultatin e testit serologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka pasur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë, është riifektuar me koronavirus.

POSTIMI I PLOTE

Fëmijët po infektohen në masë. Kujdes!!! Fëmijët infektohen dhe transmetojnë Covidin. Mbroni jetën e fëmijëve tuaj. Ndonëse mund të kenë antikorpe të bollshme, pasi mund ta kenë kaluar pa u ndjerë, mund të ri-infektohen përsëri.

Merrni në konsideratë Covidin veç gripit stinor. Bëjini tampon fëmijëve. Në të njëjtën ditë, serologjia 178.4 (numer shume i larte antikorpesh, që normalisht duhet të mbronin nga një ri- infektim) të fëmijës.

Tamponi +++ , në të njëjtën ditë, konfirmon klinikën e ri-infektimit nga Covid, me temperaturë të lartë, kollë, lodhje të fëmijës dhe alterim të ndjeshëm të PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

qija kurven26/02/2021 15:12

Lida Shosha;me 1 fjale futja pordhes.gripit i thua covid jeni mjeke te pjerdhur nga trute

Shto koment

Denonco