Në kërkim të autorëve të vrasjes së Shkelzen Kastratit, FNSH zbarkon në Laç

Në kërkim të autorëve të vrasjes së Shkelzen Kastratit, FNSH zbarkon në Laç

13:33, 25/02/2021
A+ Aa A-

Vrasja e Shkelzen Kastratit në Fier tronditi opinionin. Ai u qëllua me breshëri ndërkohë që po udhëtonte me makinën e tij.

Sipas burimeve të Syri.net gjatë ditës së sotme FNSH ka zbarkuar në Laç. Siç shpjegojnë burimet policia ka dyshime se në këtë zonë fshihen autorët e ngjarjes.

Në kërkim për ngjarjen janë katër persona, Albert Zaja, Elmir Tufa, Elson Xheçuka dhe Roland Cara.

Dy prej tyre rezultojnë jashtë territorit të vendit. Referuar sistemit TIMS, burimet thonë që janë larguar nga Kosova në njërin prej vendeve të BE.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco