Tërmet në Durrës, rikthehet ankthi të qytetarët

Tërmet në Durrës, rikthehet ankthi të qytetarët

08:32, 24/02/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës.

Lëkundja ka qenë e mesatarisht e fortë dhe ka mjaftuar të zgjojë dhe të frikësojë disi banorët e Durrësit. Lidhur me tërmetin ka patur shumë raportime nga ana e qytetarëve dhe në rrjetet sociale.

Megjithatë, ende nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar. Tërmeti ka qenë me thellësi 2 km dhe me epiqendër detin Adriatik.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco