Zbulohet arsenal armësh në një banëse në Finiq

Zbulohet arsenal armësh në një banëse në Finiq

08:19, 24/02/2021
A+ Aa A-

Zbulohet arsenal armësh në një banesë në fshatin Dhrovjan, bashkia Finiq.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e policisë në Sarandë një person. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet, ndërsa nuk dihet sasia dhe lloji i armëve.

Njëherësh nuk dihet nëse armët janë ruajtur në këtë banesë nga viti 1997. Ende nuk ka  një informacion zyrtar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco