Policia kërkon regjistrimin e armëve të gjahut që nga ’93. Ja cila është arsyeja

Policia kërkon regjistrimin e armëve të gjahut që nga ’93. Ja cila është arsyeja

10:12, 23/02/2021
A+ Aa A-

Policia ka ndërmarrë një plan masash për regjistrimin e të gjitha armëve të gjahut.

Sipas një dokumenti të shpërndarë, të publikuar nga “Balkanweb”,  kërkohet identifikimi i të gjithë shtetasve që janë pajisur me këto armë që nga viti 1993.

Një gjë e tillë kërkohet pasi shumë prej këtyre personave kanë ndryshuar vendbanime dhe janë larguar jashtë vendit.

Sipas policisë, armët e gjahut duhet të regjistrohen në regjistrin elektronic SIMA.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco