Mori vaksinën ndër të parët, Pëllumb Pipero infektohet me Covid-19

Mori vaksinën ndër të parët, Pëllumb Pipero infektohet me Covid-19

10:59, 27/01/2021
A+ Aa A-

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, është infektuar me koronavirus. Të martën, rezultati i testit të tij ka dalë pozitiv, 14 ditë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer.

I kontaktuar nga A2, Pipero tha se është në gjendje të mirë, pasi i janë shfaqur vetëm simptoma të lehta, si dhembje koke.

Infektimi i Piperos është rasti i parë në vendin tonë që një person infektohet me koronavirus pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës.

Deri tani, në Shqipëri janë vaksinuar rreth 500 persona, të gjithë mjekë dhe infermierë, si dhe kryeministri Edi Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alqi27/01/2021 16:23

Mos degjofshim lajme tilla. Per cdo njeri dhe jo per perfaqsuesit dinjitoze te bluzbardheve. Tani edhe spjegimet per efektet e vaksines dhe vecanerisht asaj qe ka kaluar kufirin e RPSSH do jene me prove. Te shkuara doktor. Nuk besoj te semuren te vaksinuar te tjere, Me shprese.

Tirja27/01/2021 13:54

Paste kemben e mbare per kryekriminelin. e shqiperise

Edlir Rameta 27/01/2021 13:48

Piperos i gjati I injektoi sherbet bakllavaje. Në fund te fundit të zotit jemi dhe tek ai do shkojme. Piperua po zbatonte urdherat e km.doli nga petku i mjekut, në fillim deklaronte se maskat stë ndihmojne perkundrazi të demtojne dhe rezikojne seriozisht shendetin,më pas Piperua po loste lojen e km maskat me gjobe., si dhe e ktheu kliniken e tije në klinike gjobevenje ku për nji keshill dhe nji recet të kepuste në mes 50 euro ????. Por megjith ate i urojme ta kaloje cv-19 me sukses të shkuara pipero dhe inshalla ja le radhen km.

Kaktusi27/01/2021 13:30

Ishalla vdes, nje mashtrues, kriminel, SERVIL e nje mashtrues me pak.

Hergys 27/01/2021 12:53

Po do vdese cik per partine ky hipokriti.cthot parija ben mjekesia, Cthot mjekesia nuk i kercet partise

Tani27/01/2021 12:29

Mori vaksinen falco te kryemafjozit.

Studenti27/01/2021 12:15

Prandaj keshillohet te bejne vaksinen njehere politikanet dhe nese del me sukses, gjithe populli... Po Piperin s`e gjen gje, nuk bie rrufeja ne lavaman!

Xhef27/01/2021 11:22

Ky matrapaz I griu njerezit nga paret.50 mije per 1 visit tek klinika private e tij .rradhe per ti dhane lek ktij mashtruesi

Mario 27/01/2021 11:17

Pipero ka mare serum dhe jo vaksinen

Shto koment

Denonco