‘Nuk kam para, nuk prish dot provat’/ Apeli lë në burg Tiren

‘Nuk kam para, nuk prish dot provat’/ Apeli lë në burg Tiren

10:57, 27/01/2021
A+ Aa A-

Gjykata e Apelit lë në burg sanitaren Tire Alldervishi, e cila akuzohet se i mori 8 milionë lekë vajzës së një pacienteje me Covid-19.

Sanitarja u hoq si infermiere për të marrë shumën e majme.

Përpara gjykatës, Tire Alldervishi tha se ajo nuk mund të prishë provat.

“Nuk kam para, nuk mundem që të prish dot asnjë provë,” tha ajo.

Më përpara, Alldervishi ka deklaruar se është me Covid dhe se duhet të lërë burgun.

Skandali i Tires shkaktoi mjaft zemërim në opinionin publik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Studenti27/01/2021 12:16

E sinqerte dhe e drejtperdrejte si gjithmone, Tirja...

Shto koment

Denonco