Situata pas motit të keq/ ARRSH: Ja segmentet ku ka bllokime rrugësh dhe ku rekomandohen zinxhirët

Situata pas motit të keq/ ARRSH: Ja segmentet ku ka bllokime rrugësh dhe ku rekomandohen zinxhirët

11:06, 25/01/2021
A+ Aa A-

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka raportuar lidhur me gjendjen e segmenteve rrugore në vend si pasojë e motit të keq, që ka sjellë vështirësi në qarkullim.

Si pasojë e reshjeve intensive që kanë qenë gjatë natës, ka pasur rënie gurësh në disa segmente. Në rrugën e Dardhës në orët e para të mëngjesit, për shkak të temperaturave të ulëta rekomandohet që nga km 6 deri në km 12 të qarkullohet me zinxhirë.

Njoftimi i plotë:

Gjatë natës kanë vazhduar reshjet në të gjithë territorin por pa sjellë probleme të mëdha me qarkullimin

Vazhdon qarkullimi normal në të gjitha akset kombëtare.

Rënia e materialeve në segmentet: Ura e Kranës Syri i Kaltër, Lukovë-Bunec, Librazhd-Elbasan, në Kalimash km 107 dhe Shkopet-Ulëz është mbajtur gjithe kohën nën kontroll, për të mos sjellë probleme në qarkullim.

Në rrugën e Dardhës në orët e para të mëngjesit, për shkak të temperaturave të ulëta rekomandohet që nga km 6 deri në km 12 të qarkullohet me zinxhirë

Kontraktorët janë në gadishmëri për përballimin e çdo situate që mund të paraqitet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco