Grabitet në mes të ditës filiali i një institucioni financiar privat

Grabitet në mes të ditës filiali i një institucioni financiar privat

14:16, 23/01/2021
A+ Aa A-

Grabitet filiali i një institucioni financiar privat në kryeqytet. Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00 në zonën e Brrylit. Autori ka kërcënuar punonjësit me armë, ka marrë një shumë parash dhe është larguar me shpejtësi.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, teksa nuk dihet ende shuma e grabitur.

Tiranë/ Informacion paraprak 

Rreth orës 13:40, në rrugën "Bardhyl", një shtetas ende i paidentifikuar dyshohet nën kërcënimin e armës, ka vjedhur një shumë parash në një filial të dhënies së kredive dhe është larguar me shpejtësi. 

Në të gjitha hyrje-daljet e Tiranës, janë ngritur pika kontrolli, si dhe janë shtuar sherbimet ku po behet krehja e zonës.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllim  identifikimin e autorëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco