Dhunuan pronarin e banesës/ Ja çfarë njofton policia për grabitjen në Kavajë

Dhunuan pronarin e banesës/ Ja çfarë njofton policia për grabitjen në Kavajë

21:39, 22/01/2021
A+ Aa A-

Policia e Kavajës ka dalë në një informacion paraprak në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në mbrëmje në fshatin Zik-Xhafaj, ku dy persona të maskuar në tentativë për të grabitur një banesë, dhunuan pronarin e saj i cili ndodhet në spital.

Kavajë/Informacion paraprak

Më datë 22.01.2021, në orën 20:00, në Kavajë dyshohet se dy persona ende të paidentifikuar kanë tentuar të vjedhën me dhunë banesën e shtetasit Xh. D., 70 vjeç, të cilin e ka goditur me sende të forta, dhe është dërguar në spital për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Autorët nuk ka mundur të realizojnë vjedhjen dhe janë larguar me shpejt?si.

Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorëve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokuroris? vijon punën për sigurimin e provave që do ti shërbejnë zbardhjes së ngjarjes.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco