FOTOLAJM/ Mësuesi merr me vete drutë për të ngrohur nxënësit

FOTOLAJM/ Mësuesi merr me vete drutë për të ngrohur nxënësit

09:35, 19/01/2021
A+ Aa A-

Një foto sa një mijë fjalë, Ky është imazhi i shpërndarë nëpër rrjet gjatë ditës së sotme i një mesuesi nga Mokra, i cili së bashku me çantën e punës ka marrë edhe drutë për të ndezur zjarrin në shkollë dhe për ngrohur nxënësit e shkollës në këto temperatura acari. Fotoja ëshë shpërndarë në Facebook nga studiuesi Erld Kapri.

Ja postimi i plotë:

Shqipëria tjetër. Mesuesi Maliq Torra në fshatin Velçan të Mokrës niset tek nxënësit e tij, bashkë me drutë e zjarrit për të përballuar të ftohtin -12 gradë. Mirënjohje.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arber22/01/2021 12:47

Kjo foto nuk ka kuptim. Ne -12 grade mesuesi nuk ka doreza, shall, kapuc apo kokore, xhupin e ka te zberthyer. Sigurisht eshte e pa imagjinueshme qe ne shkolla ku femijet rrine me ore te tera te mos kete ngrohje. Por edhe ky njoftim ne forme fotoje duket qesharak.

Aleksander Prenga22/01/2021 09:46

E njoh. Kam patur rastin ta takoj në trajnime profesionale në Pogradec. Është mësues i mirë dhe me kulturë. Shkruan poezi. Madje edhe ka botuar libra. I uroj çdo të mirë!

Eri19/01/2021 12:19

Respekt dhe mirenjohje per mesues si ky.Por mesues si ky dhe te tjere kurre nuk kane per te marre rrespektin dhe mirenjohjen qe u takon nga qeveritaret tane.Keta qeveritare nuk mund te dergojne ne shkolla kaq dru sa ka ky mesues ne dore per te ngrohur femijet.

titi19/01/2021 11:53

Zoti qofte me te perjete!

Vendi yne 19/01/2021 11:52

Respekt per ty Zoteri.Zoti ta shtofte jeten dhe te ndihmofte sa me shume,Je nderi i mesuesve

Emri19/01/2021 11:24

Edhe per veten e ka bo i shkreti

fatos nanua19/01/2021 11:19

ver kapelle o xhaxha se do ftohesh he xhan

igorkampula@gmail.com19/01/2021 10:43

Edhe ne kohen para historise nuk ka qene ma keq se sot ne Shqiperi ,kur politikanet jetojne ne villat ma te shtrejnta ne vend ,kurse populli lufton me varferine,nuk ka uj te pishem,nuk ka mjaft buke,nuk ka ruget edhe habiteni pse populli po hik nga vendi,cfar shteti jeni?

Shto koment

Denonco