VIDEO/ Qeni i drogës merr në qafë shqiptarin, i gjen drogën në prapokolpin e makinës

VIDEO/ Qeni i drogës merr në qafë shqiptarin, i gjen drogën në prapokolpin e makinës

12:31, 17/01/2021
A+ Aa A-

Një sasi prej 35 kg 880 gram marijuanë është sekuestruar nga policia greke në kufirin me Shqipërinë.

Brenda ne qytetin e Igumenicës, policia greke ka ndaluar nje automjet qe vinte nga kufiri i gjelbër.

Me ndihmën e qenit “Lussy”, policia zbuloi ne prapakolpin e mjetit, 35 pako me 35 kg e 880 gram marijuanë.

Policia çoi në pranga drejtuesin e mjetit, një shtetas shqiptar. Gjatë kontrollit të banesës së tij në Agia Varvara, Athinë, u gjet dhe sekuestrua një sasi e paidentifikuar kristali me peshe 103.6 gram dhe një peshore./Panorama/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco