FOTOLAJM/ Ngrin Fushë - Arrëzi, prej 10 ditësh edhe pa energji

FOTOLAJM/ Ngrin Fushë - Arrëzi, prej 10 ditësh edhe pa energji

13:14, 16/01/2021
A+ Aa A-

Moti i keq, veçanërisht dëbora, ngrica dhe temperaturat shumë të ulëta kanë sjell probleme të mëdha në shumë fshatra të bashkisë së Fushë - Arrëzit dhe veçanërisht në Iballë.

Pothuajse e gjithë njësia është izoluar prej një jave si pasojë e dëborës dhe akullit. Por përveç kësaj, edhe tre shtylla te transmetimit të energjisë të tensionit te lartë janë thyer duke lënë prej afro 10 ditësh qindra familje pa energji elektrike.

Image

ImageImage

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco