Kosovë, 478 raste të reja dhe 690 të shëruar nga koronavirusi

Kosovë, 478 raste të reja dhe 690 të shëruar nga koronavirusi

15:26, 04/12/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.530 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 478 raste pozitive dhe janë shënuar 11 viktima nga koronavirusi.

Që nga fillimi pandemisë në Kosovë janë shëruar 690 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 27.143 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.561.

Numri total i rasteve pozitive është 41.777 raste nga 149.743 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.073 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco