Grabitet me armë pika e transfertave të parave në kryeqytet

Grabitet me armë pika e transfertave të parave në kryeqytet

20:53, 01/12/2020
A+ Aa A-

Mbrëmjen e sotme është regjistruar një grabitje e armatosur në rrugën “Holgen Petersen” në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar për mediat zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

Njoftimi:

“Rreth orës 18:30 kemi pranuar informatën për një grabitje të ndodhur në rrugën “Holgen Petersen” në Prishtinë, në një filiale të një kompanie për shërbime të shpejta të transferimit të parave dhe shërbimeve të pagesave. Me të marrë informatën policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në informacionet e para dyshohet që dy të dyshuar së paku njëri nga ta i armatosur nën kërcënimin e armës kanë grabitur nga aty një vlerë të caktuar monetare. Aktualisht ka filluar ndërmarrja e veprimeve të nevojshme me fokus zbardhjen e rastit dhe identifikimin e të dyshuarve të mundshëm”, tha Borovci.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco