Arrestohet çifti shqiptar, burrë e grua të dënuar me nga 7 vjet burg

Arrestohet çifti shqiptar, burrë e grua të dënuar me nga 7 vjet burg

15:29, 01/12/2020
A+ Aa A-

Policia e Firences ka arrestuar një çift bashkëshortësh shqiptarë, të dy të dënuar me burg për krime të lidhura me mbajtjen e drogës, kryer midis 2015 e 2017.

Prokuroria e Republikës pranë Gjykatës së Apelit në Firence nxori mandat arrestin dhe transferimin në burg për burrin, i cili duhet të vuajë 7 vjet e 8 muaj pas hekurave.

Gruaja do të qëndrojë në burg 7 vjet.

Çifti, në kërkim vetëm prej pak ditësh, u gjurmua nga seksioni i kërkimit i policisë në një apartament në qendrën historike fiorentine, falë kontratës së qerasë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco