Kosovë, 521 raste dhe 10 viktima nga koronavirusi

Kosovë, 521 raste dhe 10 viktima nga koronavirusi

15:00, 01/12/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.375 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 521 raste pozitive dhe janë shënuar 10 viktima

Instituti I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 585 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25.586 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.505.

Numri total i rasteve pozitive është 40.117 raste nga 145.363 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.026 raste të vdekjes.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco