Lajmi i fundit

VIDEO/ Përfundon betimi i qeverisë 'Rama 3' tek Presidenti

Merr  flakë bombula e gazit, lëndohet kryefamiljari në Vlorë, donte ta fikte

Merr flakë bombula e gazit, lëndohet kryefamiljari në Vlorë, donte ta fikte

14:29, 01/12/2020
A+ Aa A-

Një person ka mbetur i lënduar për shkak të flakëve të shkaktuara nga një bombul gazi në Vlorë. Burime bëjnë me dije se zjarri ka rënë në një pallat në zonën e ‘Ujit të ftohtë’.

Pronari i banesës ka tentuar ta fikë, por flakët i kanë shkaktuar djegie në dorë. Fatmirësisht kanë ndërhyrë forcat zjarrfikëse dhe bombula nuk shpërtheu.

Personi i cili pësoi djegie kryesisht në pjesën e krahut u dërgua me urgjencë në spitalin e Vlorës. Policia, ambulanca dhe zjarrfikësja në vendin e ngjarjes. Nëse forcat zjarrfikëse nuk do të ndërhynin bombla do të shpërthente, duke evituar kështu një ngjarje me përmasa të rënda.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco