Vrau pronarin e hotelit dhe i vuri zjarrin/ Si u zbulua shqiptari

Vrau pronarin e hotelit dhe i vuri zjarrin/ Si u zbulua shqiptari

09:44, 01/12/2020
A+ Aa A-

Policia greke zbulon vrasjen e një pronari hoteli në Santorini, siç raportojnë mendiat vendase.

Trupi i 69-vjeçarit grek Nikos Xalari, u zbulua ditë më parë i dekompozuar nga zjarri.

Policia greke zbuloi se autor i ngjarjes ishte punonjësi 20-vjeçar shqiptar i Hotelit “Nikos Villas”.

Shqiptari kishte debatuar dhe më pas kishte qëlluar pronarin e tij, për një borxh prej 200 eurosh.

Më pas e kishte lyer trupin me vodka dhe i kishte venë zjarrin. Ai nuk kishte marrë orën e shtrenjtë nga dora e tij e as kishte ngacmuar kasafortën pasi sipas tij nuk kishte qëllim të grabiste, por të merrte vetëm borxhin që pronari i kishte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco