Covid-19 i merr jetën ish-kreut të Këshillit të Qarkut në Elbasan

Covid-19 i merr jetën ish-kreut të Këshillit të Qarkut në Elbasan

20:46, 30/11/2020
A+ Aa A-

Ndërron jetë nga Covid-19 ish-kreu i Këshillit të Qarkut Elbasan, Kozma Hakani 73 vjeç.

Hakani kishte 14 ditë i shtruar në spitalin Covid 2.

Kozma Hakani ka qenë dhe drejtor i Arsimit në qarkun e Elbasanit,dhe për 40 vite punoi në sistemin e arsimit në shkolla të ndryshe të qytetit të Elbasanit.

Situata e pandemisë në vend nuk po sheh përmirësime. Ministria e Shëndetësisë raportoi 557 raste të reja dhe 12 humbje jete vetëm në 24 orët e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco