Qëllohet për vdekje foshnja 1-vjeçe/ Policia hapi zjarr ndaj makinës ku ndodhej me të atin

Qëllohet për vdekje foshnja 1-vjeçe/ Policia hapi zjarr ndaj makinës ku ndodhej me të atin

17:21, 30/11/2020
A+ Aa A-

Një ngjarje e rëndë dhe tragjike ka ndodhur në Kanada, ku një djalë 1 vjeçar është qëlluar për vdekje gjatë një incidenti që ndodhi mes policëve dhe babait të tij.

Ende nuk është konfirmuar nga hetuesit nëse policia e ka vrarë djalin.

Sipas informacioneve, ditën e enjte, oficerët në komunitetin e Liqeneve Kawartha në Ontario u njoftuan se një familje kishte mosmarrëveshje.

Babai dëshironte të rrëmbente djalin e tij me një armë zjarri në dorë. Një komshi është shprehur për mediat e huaja se një grua, djali i saj dhe një terapisti trokitën në derën e tij, duke kërkuar strehim.

Policia shumë shpejti gjeti automjetin e babait gjatë një rruge rurale të vendit. Pasi policia u përpoq ta ndalonte atë, kamioni u përplas me një makinë policie dhe një automjet tjetër. Një oficer u godit nga kamioni dhe u plagos.

Tre oficerë më pas qëlluan me armët e tyre drejt automjetit, sipas Njësisë Speciale të Hetimeve.

Djali 1 vjeç ndodhej në sediljen e pasme dhe gjeti vdekjen në vendin e ngjarjes nga një plagë e shkaktuar me armë zjarri. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco