Kosovë, 16 viktima dhe 626 raste me koronavirus

Kosovë, 16 viktima dhe 626 raste me koronavirus

15:01, 29/11/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.505 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 626 raste pozitive dhe janë shënuar 16 viktima.

Institute I Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 673 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 24.427 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.625.

Numri total i rasteve pozitive është 39.057 raste nga 142.769 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.005 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco