Ndërron jetë mjeku i njohur nga Kavaja, sapo kishte kaluar Covid - 19

Ndërron jetë mjeku i njohur nga Kavaja, sapo kishte kaluar Covid - 19

11:05, 29/11/2020
A+ Aa A-

Një tjetër mjek humb jetën nga Covid 19 dhe pasojat pulmonare të shkaktuara prej tij.

Sot është ndarë nga jeta në moshën 67- vjeçare mjeku pediatër nga Kavaja Idajet Deda.

Mjeku Idajet Deda kishte më shumë se 40 ditë që vuante nga koronavirusi.

Më pas ai ishte negativizuar por prej rreth 20 ditësh ndodhej në një spital privat ku oksigjenohej në periudhën post Covid19.

Sipas të afërmve mjeku ka pasur problemet pulmonare post Covid 19 të cilat dyshohet se i kanë marrë jetën.

Aktualisht mjeku i njohur ishte në pension por për shkak të nevojës spitalit të Kavajës për mjek Ai kishte vendosur të rikthehej në shërbim të pacientëve. Këtë nuk ja arritit dot sepse u prek nga Covid19, e cila i solli probleme që i shkaktuan edhe humbjen e jetës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leonsio29/11/2020 13:14

Perahendetje , duke shprehur ngushellimet per humbjen e te daahurit te tyre , nuk mund te qendroj indiferent ndaj ketij lajmi te servirur nga ju ... eshte shume stresante kur e lexon , ne keto momente te veshtira , njerezit kane me shume nevoje per jajme pozitive dhe jo nga keto qe jane sporadike dhe ndodhin gjithmone . Une e konsideroj turp per ju , kete po jua sygjeroj une , qe jam nje lexuesh shume i rregullut i SYRI it ... ju lutem hiqni dore nga keto lajme stresuese , te cilat jane shume te demeshme .

Shto koment

Denonco