Sa do të zgjasë situata e pandemisë? Mjeku Solis jep parashikimin optimist

Sa do të zgjasë situata e pandemisë? Mjeku Solis jep parashikimin optimist

22:17, 26/11/2020
A+ Aa A-

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe mjeku i njohur, Leonard Solis tha se situata pandemike, do të vazhdojë të paktën edhe për 6 muaj.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Solis u shpreh se pritet që vaksina t’i japë fund pandemisë, por kjo do të zgjasë në kohë.

Fevziu: A do t’i japë fund vaksinimi pandemisë?

Solis: Unë them që po. Do vazhdojë, do zgjasë, por që të paktën këtë tmerrin e tanishëm… Kjo histori do zgjasë edhe 6 muaj, kjo klinikë do të zgjasë edhe 6 muaj të paktën, e ka thënë edhe OBSH.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco