Zbardhet ngjarja/ Shqiptari u rrah në burg për vdekje nga bashkëatdhetarët

Zbardhet ngjarja/ Shqiptari u rrah në burg për vdekje nga bashkëatdhetarët

20:38, 26/11/2020
A+ Aa A-

Një i burgosur shqiptar u masakrua ditën e sotme në burg grek Dokomou në Greqi nga katër të dënuar të tjerë.

30 vjeçari shqiptar u qëllua me sende metalike dhe shkopinj.

Tashmë mësohet se shqiptari i dënuar për vrasje u dhunua nga të burgosur shqiptarë

Viktima pësoi një frakturë të rëndë të mollëzës dhe fillimisht u transportua në spitalin e Lamias dhe prej andej u mjekua në spitalin Evangelismos në Athinë.

Një hetim paraprak ka nisur për incidentin, ndërsa kontrolli i planifikuar disiplinor është në proces.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco