Emri/ Koronavirusi i merr jetën personalitetit të shkencave

Emri/ Koronavirusi i merr jetën personalitetit të shkencave

21:32, 21/11/2020
A+ Aa A-

Një tjetër humbje e madhe në botën e shkencës shqiptare.

Koronavirusi i ka marrë jetën Doktorit të Shkencave Gjeologjike dhe profesorit të Associuar, Hamit Noka me origjinë nga Kukësi.

Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e tij përmes rrjeteve sociale.

Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë.

Personalitet i shquar në fushën e kërkimeve dhe studimeve gjeologjike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco