Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Tragjedi në Zvicër, adoleshenti shqiptar përplaset për vdekje nga treni

Tragjedi në Zvicër, adoleshenti shqiptar përplaset për vdekje nga treni

19:03, 15/11/2020
A+ Aa A-

Pak pas orës 8:00 të mëngjesit, teksa t të rinj po prisnin që treni të kthehej në Neuchâtel në Zvicër, një 15-vjeçar u largua nga grupi dhe u drejtua për në shina.

Bëhet fjalë për të riun Ardian Ramadanin, i cili është me prejardhje nga Kosova.

Gjatë një deklarate të bërë policia kantonale e Fribourg ka thënë se ai nuk e kishte vënë re trenin dhe u godit nga pjesa e përparme e tij.

Adoleshenti u përplas me kokë dhe nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të shkaktuara nga goditja e trenit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco