Kosovë, 501 raste dhe 13 viktima nga Covid 19

Kosovë, 501 raste dhe 13 viktima nga Covid 19

15:13, 15/11/2020
A+ Aa A-

 

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1361 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 501 raste pozitive dhe janë shënuar 13 viktima.

Institute I Shëndetit Publik njofton se , janë shëruar 250 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 17.305 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.990.

Numri total i rasteve pozitive është 29.117 raste nga 118.946 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 822 raste të vdekjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco