VIDEO-FOTO/ Qytetarë të gjakosur dhe terroristë që hapin zjarr, ja çfarë po ndodh në rrugët e Vienës

VIDEO-FOTO/ Qytetarë të gjakosur dhe terroristë që hapin zjarr, ja çfarë po ndodh në rrugët e Vienës

22:50, 02/11/2020
A+ Aa A-

Janë pamje të rënda ato që vijnë nga Viena, kryeqyteti i Austrisë, ku në mbrëmje një grup prej 10 terroristësh të shpërndarë në 6 zona të ndryshme kanë sulmuar duke vrarë qytetarë të pafajshëm.

Siç shikohet edhe nga pamjet e siguruara nga SYRI.net, terroristët kanë lëvizur nëpër sheshe duke hapur zjarr, ndërkohë që vihen re edhe qytetarë të lënduar me armë zjarri.

Deri më tani raportohet për 10 terroristë, ndërkohë që 4 prej tyre janë neutralizuar. Ndërkohë që është ende i paverifikuar numri i personave që kanë humbur jetën apo janë plagosur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco