Me 21 emigrantë ne makinë/ Arrestohet i riu në Krujë

Me 21 emigrantë ne makinë/ Arrestohet i riu në Krujë

09:25, 31/10/2020
A+ Aa A-

Një 23 vjeçar është arrestuar nga Policia e Krujës pasi u kap në flagrancë duke transportuar 23 emigratë të jashtëligjshëm.

Sipas policisë, “u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit E. S., 23 vjeç, banues në fshatin Morinë, Kukës.

Ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Policisë në aksin rrugor Fushë Krujë- Lezhë, duke transportuar me mjetin tip “Volksëagen”, 21 emigrantë të paligjshëm, nga Tirana në drejtim të Kukësit duke përfituar rreth 700 euro.”

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprën penale “Ndihma e paligjshme të kufijve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco