Bllokohet jahti me flamurin amerikan dhe 4 ukrainas në bord

Bllokohet jahti me flamurin amerikan dhe 4 ukrainas në bord

14:26, 29/10/2020
A+ Aa A-

Bllokohet një jaht me flamurin amerikan me katër persona ukrainas në bord.

Jahti është bllokuar nga policia kufitare pasi nuk ka bërë njoftimet përkatëse kur ka hyrë në portin e Vlorës.

Personat të cilët qenë në bord të jahtit,  kanë thënë se ju ka mbaruar karburanti prandaj janë ankoruar në portin më të afërt që kanë pasur.

Policia kufitare dhe kapiteneria e Vlorë nga ana e tyre, po vazhdojnë verifikimet për të vërtetuar deklaratat e personave në bord.

Derisa të kryen verifikimet përkatëse, jahti do të qëndroj i bllokuar në Vlorë.

Ata ishin nisur nga Turqia me destinacion Malin e Zi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco