Maskoheshin si policë që të grabisnin, gjykata e Vlorës jep vendimin për 5 të arrestuarit

Maskoheshin si policë që të grabisnin, gjykata e Vlorës jep vendimin për 5 të arrestuarit

14:21, 29/10/2020
A+ Aa A-

Gjykata e Vlorës ka dhënë vendimin këtë të enjte për grabitësit e Selenicës të arrestuar disa ditë më parë.

Në vendimin e saj gjykata ka vendosur masën arrest me burg për Alfred Shametaj, Ervin Dhima, Enerik Meçaj dhe detyrim paraqitje për Lulëzim Elmazaj e Endrit Sinaj.

Të dënuarit janë persona të dyshuar të përfshirë në një sërë vjedhjesh në Hadëraj të Selenicës të cilët ishin të maskuar si polic.

Ndërkohë tre raste janë denoncuar nga tre vëllezër në Hadëraj të Selenicës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco