Prangoset ‘këshilltari’ i Ramës/ Dashuria e çoi në ...

Prangoset ‘këshilltari’ i Ramës/ Dashuria e çoi në ...

13:30, 29/10/2020
A+ Aa A-

‘Ne u njohëm në 24 maj 2020. Ai mu prezantua si këshilltar i kryeministrit. Më tregoi se ishte i divorcuar dhe me një fëmijë. Ky është fillimi i rrëfimit në polici , i një 41 vjecare, që më pas tregon detaje ndaj ish bashkëjetuesit me të cilin ajo jetoi katër muaj deri ditën kur vendosi që të ndahej.

‘ Ai ishte xheloz, fshinte numrat e telefonit fshehtas meje. Më përgjonte kur dilja nga puna. Në 11 shtator guxova dhe i deklarova se nuk doja të vinte më në shtëpinë time. Por ai filloi përndjekjen. Erdhi në ambientet e punës dhe kërkoi të më hiqnin nga puna. Më telefononte nga numra të ndryshëm ku më kërkonte që të ktheheshim’- rrëfen në polici 41 vjecarja kundër 63-vjeçarit me inicialet P. M.

Sipas policisë ‘këshilltari i kryeministrit’ u ndalua me iniciativë nga forcat e policisë së komisariatit numër gjashtë, pasi e dyshojnë për përndjekje dhe për shkelje të vendimit të gjykatës.

Sipas burimeve të gazetës ‘Si’ ndonëse 41 vjeçarja kishte siguruar një urdhër mbrojtjeje në gjykatë që e urdhëron 63-vjeçarin që t’i qëndronte në distancë, ai shfaqej herë pas here në ambientet që ajo frekuentonte duke i shkaktuar ankth.

‘Roja e parkingut më tregoi se ai kishte pyetur për makinën që përdorja. Vendosi fotografinë time ngado, në Whats up, në Viber, në çdo llogari të tij. Më pas më shkruante në email, herë duke më radhitur deklarata dashurie e herë duke shkruar sikur ishte i biri’-tregon gruaja.

Policia i tha gazetës ‘ Si’ se P. M., bashkëjetoi me të renë për katër muaj dhe se mes çiftit veç xhelozisë hynë edhe konfliktet për të ardhurat

Gruaja tregon: ‘Më kërkoi një borxh prej 40 mijë lekë të reja dhe ja dhashë pa asnjë dokument shoqërues. Më 21 qershor më kërkoi foto të kartës së identitetit por pa më treguar se për çfarë shkaku. Kur u ndamë, ngriti pretendimin se unë i detyrohem rreth 10 mijë euro, pasi sipas tij më kishte paguar për çdo muaj që kishim qëndruar bashkë. Ky varianti ndryshoi disa ditë më vonë kur pretendoi se mi kishte dhënë borxh për shtëpinë. Dua të sqaroj se këto janë trillime dhe se asnjëherë nuk më ka dhënë para borxh, përkundrazi’

Policia i tha gazetës ‘Si’ se ky shtetas i ishte prezantuar si këshilltar i kryeministrit aktual dhe se gjatë konflikteve i kishte telefonuar drejtoreshës së ish partneres, duke i kërkuar që ta hiqnin nga një detyrë ku ajo është e angazhuar prej më se dhjetë vitesh.

‘Unë ndjehem e përndjekur prej tij pasi nuk më lë të qetë, dyshoj që edhe kartën e identitetit e ka përdorur për ndonjë veprim procedurial. Ai kërcënon prindërit e mi dhe në një rast telefonoi edhe djalin tim duke kërkuar që të dal unë në telefon, pasi të gjithë numrat e tij i kam bërë bllok’ shton e reja inicialet e të cilës gazeta ‘Si’ i disponon por nuk mund t’i publikojë për arsye prvatësie.

Policia ka këqyrur edhe postën elektronikë të të resë ku 63 vjecari i propozon duke i kërkuar se ajo mund ta gjente rrugën për t’u kthyer tek ai .

‘Ndërkohë që shkruaj këtë letër e ndjej parfumin e luleve ndër fusha që gjithmonë më kujtojnë ty. Tashmë këto gjëra po më lënë indiferent. Vizitat e tua janë bërë më të rralla dhe kam dyshim se pjesa më e rëndësishme e imja po më rrëshqet lehtazi larg dhe pse unë sforcohem’- deklaronte dashurinë e P. M.

‘Unë jam këtu për të të dashuruar, për të të mbrojtur për të të shtrënguar në krahët e mi. Jam këtu për të mësuar nga ti e për të marrë në këmbim dashurinë tënde. Jam këtu sepse nuk dua asnjë vend tjetër ku të jem.’- e mbyll letrën i dashuruari që tashmë ka përfunduar në pranga.

/Botuar në Gazeta Si

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco