EMRI/ Ndërron jetë nga koronavirusi mësuesja e muzikës në Prrenjas

EMRI/ Ndërron jetë nga koronavirusi mësuesja e muzikës në Prrenjas

11:23, 28/10/2020
A+ Aa A-

Ka ndërruar jetë si pasojë e infeksionit nga Covid-19 një mesuese në Prrenjas.

Ajo është mesuesja  e muzikes Irena Bajlozi.

Lajmin për këtë ngjarje të rëndë e ka publikuar edhe ish kryetarja e Bashkisë  Miranda Rira në një postim në facebook.

Ja postimi i plotë:

E tronditur nga ikja e parakohshme, e mësueses sime të muzikës, Irena Bajlozi!

Askush nga ne se mendonte se ky dreq Covid-i, do të merrte nga ne vajzën nga Prrenjasi, intelektualen, artisten me zemër të madhe..!

Një jetë të tërë iu përkushtove edukimit të brezave, në Rrajcë, në Prrenjas dhe kudo në zonën tonë! Ke kaluar kaq shumë nxënës në duart e tua!

Të qoftë dheu i lehtë, mësuesja ime e dashur!

U prehsh në paqen e amëshueshme të Perëndisë..!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco