Kush është mjeku që humbi jetën sot nga Covid, çfarë thotë drejtori i spitalit për të

Kush është mjeku që humbi jetën sot nga Covid, çfarë thotë drejtori i spitalit për të

18:59, 27/10/2020
A+ Aa A-

Një tjetër mjek humbi jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Ai është Muharrem Xhepexhiu, 64 vjeç, mjek në një qendër shëndetësore në Lushnje.

Xhepexhiu mësohet se ndërroi jetë në Spitalin Infektiv, pavarërësisht ndihmës së stafit mjekësor.

Drejtori i spitalit të Lushnjës, Perin Vogli i kontaktuar nga Abcneës.al u shpreh se mjeku ishte përgjegjës i qendrës shëndetësore Hysgjokaj dhe prej disa ditësh ndodhej i shtruar në Tiranë, i intubuar.

“Ka qenë i shtruar në spitalin Covid në Tiranë. Prej disa ditësh ka qenë i intubuar. Nuk ia doli dhe sot në mëngjes ndërroi jetë. Ai ka qenë drejtor i qendrës shëndetësore Hysgjokaj.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku28/10/2020 00:23

Dhe "Lancet" na nxorri në vënd të parë në botë për ushqimin e popullsisë si Ramiz orizi (kinez). Direkt mbas nesh renditet Turqia, prandaj të gjithë të sëmurët VIP shteti ynë i dergon për kurim në Tuuqi, helbete, vëndi i dytë në botë për shëndetësi. Ka llafe që Erdogani është infektuar me Covid, prandaj po përgatisin urgjent vend shtrimin e tij në Ndroq.

Shto koment

Denonco