Shtohen rastet në shëndetësi dhe arsim/ Infektohet me Covid 1 mësues dhe 1 infermier në Korçë

Shtohen rastet në shëndetësi dhe arsim/ Infektohet me Covid 1 mësues dhe 1 infermier në Korçë

18:45, 27/10/2020
A+ Aa A-

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë, raportoi 11 raste pozitiv për COVID-19 në Korçë.

Burime për mediat bëjnë me dije se mes tyre, kanë rezultuar pozitiv për koronavirus një mësues dhe një infermier.

Ndërkohë ditën e sotme u raportuan rekord viktimash, ku 7 pacientë humbën jetën nga COVID-19, ndërsa rezultuan pozitiv 284 persona./ abcnews/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco