Ditë zie për bluzat e bardha/ Ndërron jetë nga Covid, edhe mjeku nga Lushnja

Ditë zie për bluzat e bardha/ Ndërron jetë nga Covid, edhe mjeku nga Lushnja

17:37, 27/10/2020
A+ Aa A-

Një tjetër humbje është shënuar në radhët e mjekëve nga Covid, ditën e sotme, pas vdekjes së infermieres së Maternitetit të Elbasanit, Majlinda Sulkuqi, 50 vjeç.

Raportohet se midis viktimave të sotme është edhe një mjek nga Lushnja, 60 vjeç, por që ende nuk është raportuar mbi identitetin e tij.

Ditën e sotme kanë humbur jetën nga Covid, 7 persona, dy personel shëndetësor, një 61 vjeçare, një 62 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana, një 78 vjeçar nga Fieri, si një 81 vjeçar nga Mirdita me sëmundje bashkëshoqëruese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco