Moti/ Krijohet tornado e frikshme tek Gjiri i Lalëzit

Moti/ Krijohet tornado e frikshme tek Gjiri i Lalëzit

12:56, 25/10/2020
A+ Aa A-

Dita e sotme në vendin tonë është karakterizuar nga reshje shiu dhe vranësira në pjesën më të madhe të vendit.

Ndërkohë që përkeqësimi i motit ka shkaktuar edhe fenomene të pazakonta tek Gjiri i Lalzit.

Siç shihet është krijuar një tornado gjigante jo shumë parg bregut, rreth 500 metra, duke shkaktuar edhe panik te ata pak persona që ndodheshin buzë detit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco