Shqiptarët dhe arabët përleshen në kufirin grek, 5 persona mbeten të plagosur

Shqiptarët dhe arabët përleshen në kufirin grek, 5 persona mbeten të plagosur

22:49, 21/10/2020
A+ Aa A-

Pesë persona, shqiptarë dhe arabë kanë mbetur të plagosur pas një sherri mes tyre mbrëmjen e sotme në Kastoria.

Emigrantët u grindën mes tyre në një fshat duke u rrahur me thika dhe leva, ndërsa kanë plagë të shumta në trup.

Konflikti ndodhi pranë kufirit me Shqipërinë, ku shumë emigrantë nga lindja tentojnë që të kalojnë duke e përdorur vendin tonë si trampolinë për në vendet e Bashkimit Europian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco