MSH raportoi se vdiq nga Covid/ Familjarët: 61 vjeçari nuk ishte me koronavirus, por vuante nga ….

MSH raportoi se vdiq nga Covid/ Familjarët: 61 vjeçari nuk ishte me koronavirus, por vuante nga ….

19:54, 21/10/2020

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se mes katër pacientëve që kanë ndërruar jetë 24 orët e fundit si pasojë e Covidit është edhe një 61-vjeçar nga Saranda.

Por miqtë e tij kanë reaguar duke hedhur poshtë pretendimet e Ministrisë duke thënë se nuk kishte asnjë shenjë të Covidit kur u dërgua në spital.

Në një prononcim për Saranda Ëeb, thonë se 61-vjeçari vuante nga diabeti dhe se vetëm ditën e djeshme u transportua drejt spitalit për shqetësimet nga diabeti, pasi kryente çdo ditë insulina.

Mbetet ende mister nëse janë marrë tamponat e familjarëve të 61-vjeçarit, të cilët duhet kanë qenë në kontakt me të dhe sipas rregullave për të ndalur përhapjen e Covidit duhet të izolohen.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari21/10/2020 23:31

KA QENE PROCEDURE MJEKESORE QE CDO TE VDEKURI NGA CDO SEMUNDJE NEPER SPITALE IU BEHEJ AUTOPSIA. PSE QE KUR SHPERTHEU "COVID-19", JANE NDALUAR TE GJITHA AUTOPSITE E VIKTIMAVE NGA "COVID-19"??!!! SI KA MUNDESI QE NE SHQIPERI NUK KA ME DHE NUK RAPORTOHET ASNJE VDEKJE NGA SEMUNDJE TE TJERA!!!!! PSE CDO VDEKJE NEPER SPITALE REGJISTROHET: VDEKJE NGA COVID? SA KA QENE NUMRI I VDEKJEVE NGA SEMUNDJET E NDRYSHME NE TE NJEJTEN PERIUDHE 1, 2, 3 APO 4 VITE ME PERPARA NE TE GJITHE SHQIPERINE?

Shqiptari21/10/2020 23:26

MASHTRIMI I MADH DHE KRIMI PUCIST GLOBAL KOMUNIST SOROSIANO-KINEZ DO TE ZBULOHEN E DO TE NDESHKOHEN MENJEHERE PAS FITORES SE MANDATIT TE DYTE NGA PRESIDENTI DONALD TRUMP!! KENI PER TE PARE QE BOTA DO TA MBLEDHE PERFUNDIMISHT VETEN DHE DO T'I KTHEHET NORMALITETIT! PO VJEN ERA E VERTETE E NDRYSHIMIT TE MADH!

Shto koment

Denonco