61-vjeçari ndërron jetë nga Covid në Spitalin Infektiv

61-vjeçari ndërron jetë nga Covid në Spitalin Infektiv

18:14, 21/10/2020
A+ Aa A-

Ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në Tiranë nga Covid një 61 vjeçar nga Ksamili.

B. K, kishte katër ditë që ishte shtruar në gjendje të rëndë në spital.

Pozitiv janë evidentuar ndërkohë 7 shtetas në Sarandë, disa prej të cilëve familjarë dhe kontakte të 61-vjeçarit në Ksamil si dhe një rast është ai i një farmacisteje në qytetin e Sarandës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco